Cena králíčků ...

Cena, je velmi diskutovaná, neb je to počáteční investice do budoucího společníka, kamaráda, mazlíčka... Mnozí se rozhodují nad králíčkem dle ceny, jiní dle vzhledu, další zase nad případným chovatelským servisem, který daný chovatel je ochotný pro chov obětovat a chovu poskytnout. 

Ono nejde králíčky jen nakrmit a napojit. Jen to dnes chovateli zabere každý den dvě hodiny svého života. Ráno a taky večer, jen krmení a pití.  V zimě naše první ranní kroky vedou ke králíčkům s teplou vodou, když kolem mrzne, v létě zase pomáhá teplo a sluníčko a je třeba častěji nosit čerstvé vody našim chlupáčům. Chovatel nemá možnost v létě odjet k moři, nebo v zimě na lyže, aby nemusel za sebe hledat adekvátní náhradu na péči o ušáčky. Králíčky je nutné pravidelně česat, socializovat, zvykat na stříhání drápků, česání, kontakt s lidmi a dětmi,uvykat na psy a jiná domácí zvířata, která je mohou v jejich budoucích domovech potkat. Je třeba jim často čistit jejich obydlí, sbírat pro ně byliny, případně si je doma pěstovat, což obnáší další čas.

Kolik času zabere focení, úprava fotek a webu, kolik času denně věnuji Vám zájemcům, při každém hovoru, kdy hledáte nového drobečka.

A tak prosím pochopte, že všechen čas, který věnujeme králíčkům, věnujeme na úkor společně strávených dovolených a jiných výletů s rodinou. Nechtějte tedy po nás králíčky zadarmo, náš čas má také velkou cenu....

                                                                ...děkujeme.     Horáčkovi