IMG_20210127_161224.jpg

U nás v Gijaho

Chovu králíků se věnujeme s dětmi již několik let.  V našich začátcích jsme chovali francouzské berany divoké, později však jsme velké obry vyměnili za trpasličí králíčky, se kterými je pro děti snazší péče i mazlení :-)

Velmi nás okouzlila krásná kompaktní tělíčka zakrslíčků a jejich kulaté hlavičky, a tak se snažíme získat kvalitní chovná zvířata od špičkových chovatelů, od mistrů v chovu zakrslých králíků, kteří mají ve svých chovech zvířata ze špičkových chovů celé Evropy. Budeme se snažit se co nejvíce přiblížit standardu zakrslého králíka.

Naši králíčkové žijí celoročně ve venkovních králíkárnách, prostorných boxech vybavených vždy čerstvou podestýlkou z ječné slámy a větvemi různých stromů k ohryzu. Samozřejmostí je kvalitní seno, které si necháváme sušit v podhorských oblastech Hostýnských vrchů, je plné lučních bylin a květů. Vodu podáváme niplovými napáječkami, na které jsou zvyklá i králíčata.  

Naše králíky krmíme kvalitním granulovaným krmivem pro kojící samičky a mládátka .


Mládatka ani dospěláky NIKDY NEPŘELÉČUJEME žádnými léky! 

Naše chovatelství zakládáme na zdravém, čistém chovu a důkladné prevenci.

Jako prevenci proti kokcidióze podáváme králíčkům větve smrků, jedlí, borovic, levandule, růže, mátu a jiné bylinky, které napomáhají k udržení ideální střevní mikroflóry bez zdravotních potíží. 

Jak krmíme?

Mládátka do nového domova odchází nejdříve ve věku 8-10ti týdnů, nikdy dříve.